اسپیلت چیست؟

اسپیلت گری - اسپیلت چیست؟

اسپیلت چیست؟

کولر‌گازی اسپیلت یکی از انواع کولرهای گازی است، که به ‌علت بدنه دو تکه‌اش به اسپیلت معروف شده است. سیستم های تهویه اسپلیت برای نخستین بار در ژاپن ساخته شد و درحال حاضر در سایر نقاط جهان محبوبیت پیدا کرده‌اند.

طرزکار اسپیلت چگونه است؟

اسپیلت‌ها با گرفتن دمای گرم محیط به داخل و سپس برگرداندن خنک شده‌ی همان هوا عمل ‌می‌کنند؛ همانند یخچال به‌وسیله افزایش ‌فشار گاز را به مایع تبدیل کرده و سپس هوای خنک تولید می‌کند.

مزایای استفاده از اسپیلت چیست؟

سهولت نصب سیستم‌های اسپیلت بدون کانال در مقایسه با انواع دیگر سیستم های گرمایش / سرمایش فضای مسکونی و تجاری قابل توجه است. اتصال بین واحد های سیستم داخلی و خارجی را می توان با یک مجرا وارد شده در یک سوراخ سه اینچی از طریق عرض یک دیوار انجام داد. نصب آسان و راحت و آسیب نزدن به محل نصب از مزایای این سیستم است. آنها فقط به سوراخ های کوچک در دیوارهای خانه یا ساختمان تجاری شما برای اتصال کمپرسور / کندانسور خارجی به واحدهای کنترل هوای داخلی شما احتیاج دارند و در واقع امنیت خانه را به میزان قابل توجهی بیشتر از واحدهای تهویه مطبوع نصب شده در پنجره ها یا دیوارها ارائه می‌دهند.

اسپیلت ال جی - اسپیلت چیست؟

دارا بودن ترموستات دمایی در اسپیلت‌ها باعث شده تا دمای هوا را به میزان دلخواه کنترل کنند؛ و این ویژگی باعث می‌شود تا هر زمان شخص استفاده کننده محیط را ترک می‌کند یا فراموش می‌کند اسپلیت‌ را خاموش کند، اسپیلت بطور خودکار و پس از رسیدن به درجه هوایی مطلوب خاموش شود. این ویژگی منجربه صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

کولرهای‌ آبی مصرف آب بسیار زیادی دارند و در مناطق گرمسیری عملکرد خوبی دارند اما اسپلیت‌ها به علت دارا بودن قابلیت‌های مختلفی همچون افزایش و کاهش دما برای هرنوع محیطی مناسب هستند. بسیاری از مدل های سیستم های اسپلیت، هوای ورودی به محل ‌را تصفیه می کنند تا از گردش آلرژن‌ها و گرد و غبار در ساختمان جلوگیری شود. این ذرات باعث سردرد، سوزش چشم و مشکلات تنفسی می‌شود، اسپیلت‌ها برای افرادی که آلرژی دارند بهترین گزینه هستند.

تفاوت کولر گازی و اسپیلت

کولر های گازی معمولاً به حداقل تعمیر و نگهداری  نیاز دارند که فقط نیاز به آمدن یک متخصص برای بازرسی و سرویس دهی آن است که شامل تمیزکردن فیلتر یا تعویض فیلتر می‌شود. با کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری، می توانید انتظار داشته باشید که سیستم تهویه مطبوع اسپلیت شما برای چندین سال به طور موثر کار کند.

مارک‌ها و مدل‌های مختلف با ارائه‌ی سیستم ها در اندازه، سایز و شکل مختلف باعث انعطاف‌پذیری در منطقه بندی اسپلیت‌ها شده‌اند که باعث می‌شود در هر جای خانه یا اداره، جایی برای آن‌ها پیدا کرد.  اغلب اسپلیت‌ها چهار واحد کنترل / توزیع هوای داخلی در دسترس دارند که هر کدام از آنها به یک واحد خارجی و کمپرسور / کندانسور متصل هستند.

چهار واحد داخلی می تواند چهار اتاق یا قسمت جداگانه از خانه یا محل کار شما را خنک کند. هر اتاق یا منطقه در صورت لزوم یک ترموستات جداگانه برای تنظیم ساده و آسان دما خواهد داشت. این واحدهای داخلی هوارا می‌توان درصورت لزوم برای ایجاد سرمایش در اتاق‌های دیگر قرار داد.

 

معایب اسپیلت 

هزینه بالا و مصرف حدود ۳۰٪ انرژی بیشتر نسبت به باقی سیستم‌های سرمایشی از معایب اسپلیت‌ها هستند. هرچند هزینه اولیه اسپلیت‌ها در مقایسه با کولرهای دیگر بیشتر است، اما سیستم تهویه اسپلیت هنگام استفاده هزینه کمتر و سرویس‌دهی متنوع و بیشتری دارند. بنابراین  مزایای متعدد و زیادی که اسپلیت‌ها دارند هنگام خرید کولر گازی قابل تأمل است.

برای خرید انواع اسپیلت میتوانید با شماره های درج شده درقسمت تماس با ما تهویه ناب تماس حاصل فرمایید. 

 

 

زرناز امامی
ارسال دیدگاه